Ebeveynlik çöküyor!

Son yıllarda ebeveynlik konusu farklı bir boyut almaya başladı. Daha dikkatli ebeveynlik yapmaya, çocuğumuza en doğru şekilde davranmaya çalışıyoruz. Kitaplardan, videolardan, uzmanlardan destek alıyoruz. Çok da yol kat ediyoruz ama hata yapmamak uğruna ebeveynlik kavramını ortadan kaldırmaya başlıyoruz.

Ebeveynlik yolculuğunda çocuklar ile aramızda kurulan bir otorite olmak zorunda. Bu, ilişkinin doğal bir parçası ancak bu otoriteyi nasıl kurgulayıp yöneteceğimiz de bize bağlı. Bu otoriteyi sağlayamazsak çocuklar kendilerine başka ebeveynler aramaya başlıyor, onay ihtiyacını, beğenilme ihtiyacını başkalarının üzerinden karşılamaya çalışıyorlar. Bu da genellikle akranları oluyor. Bu durum da rehber ihtiyacı olan bir çocuğun kendine rehber ihtiyacı olan başka birini seçmesiyle sonuçlanıyor.

Ebeveynler olarak çocuklarımıza özgürlük sağlamak adına onları başıboş bırakabiliyoruz. Yanlış ebeveynlik mi yoksa ebeveynlikten mahrum kalmamak mı derseniz yanlış ebeveynlik tolere edilebilir oysa ebeveynsizlik edilemez.

Ebeveynlikle ilgili merak ettikleriniz bu videomuzda sizleri bekliyor!

doğruebeveynlik | ebeveynlerveçocuklar | ebeveynlik | ebeveynliknasılolmalı | günümüzebeveynleri | yanlışebeveynlik

2023-02-08T17:35:35+03:00
Go to Top